1149562ce69df2474baa8c74381cb294
0 перегляди
Вінничани заборгували за спожитий газ 35 мільйонів гривень
28.04.2015
Вінничани не поспішають платити за газ. Зростання неплатежів пов'язано з тим, що в кризовий період, через падіння доходів населення ледве своєчасно розраховується за своїми зобов'язаннями. А після різкого підвищення ціни на газ з 1 квітня - майже в 6 разів - ситуація тільки погіршиться, - повідомляє ПАТ "Вінницягаз".
На думку заступника голови правління ПАТ «Вінницягаз» Володимира Білаша, у квітні для споживачів і для компанії настав складний період адаптації до підвищених цін на газ.
«Ми напряму працюємо з клієнтами і вислуховуємо їхні претензії у зв'язку із зростанням ціни газу. Багато негативно налаштовані проти «Вінницягаз», думаючи, що газовики отримують надприбутки з підвищеної ціни. Хочемо ще раз нагадати, що ціну встановлює держава в особі НКРЕКП, а компанія отримує лише десяту частину на забезпечення своєї діяльності у вигляді тарифів на розподіл і постачання. Решта коштів йдуть на розподільчі рахунки НАК «Нафтогаз України», - пояснює Володимир Білаш.
Зараз чиновники заспокоюють споживачів, апелюючи до того, що збільшення ціни на газ не позначиться на малозабезпечених верствах населення, оскільки для них передбачені субсидії. Для Вінницької області в державному бюджеті на 2015 рік на виплату пільг та субсидій передбачено 184 мільйона гривень.
Але тим споживачам газу, які накопичили борги, і не поспішають їх погашати, не варто сподіватися на соціальну допомогу з боку держави. Тому потенційним одержувачам субсидії потрібно погасити заборгованість, і надалі своєчасно і в повному обсязі сплачувати за газ.
Позитивно вплинути на ціноутворення блакитного палива для потреб населення може скорочення об’ємів використання імпортованого газу і перехід на газ власного видобутку.