4628f09b3483cde20ae2ef52b6ccf8f5
0 перегляди
Як забезпечити енергоефективність системи опалення
14.04.2015
У зв'язку з підвищенням тарифів на комунальні послуги вітчизняний житловий фонд потребує модернізації існуючих систем опалення. Як забезпечити енергоефективність систем? - розповідають експерти.

Ні для кого не секрет, що левова частка житлових будинків в Україні оснащена морально застарілими однотрубними системами опалення, експлуатація яких не лише не забезпечує комфортну температуру у всіх приміщеннях будівлі, але і призводить до перевитрат енергії. Саме тому в нашій країні на опалення, вентиляцію і гаряче водопостачання будинків витрачається близько 40% паливно-енергетичних ресурсів, що в кілька разів перевищує показники передових країн світу з аналогічним кліматом. Причому велика частина енергії витрачається на опалення. Думаю, не варто говорити про те, що така ситуація не може тривати вічно, адже, при незмінному зростанні вартості енергоресурсів, в бюджеті кожної сім'ї частка витрат на опалення буде лише йти вгору! 
Часто можна почути заклики до утеплення зовнішніх стін, під'їздів і горищ, а також заміну старих вікон на нові - енергозберігаючі. Необхідність цих заходів важко (та й безглуздо) оскаржувати. Проте утеплення не дає енергозберігаючого ефекту. 
 
 Для забезпечення енергоефективності існуючої системи опалення необхідно, по-перше, оснастити кожен опалювальний прилад радіаторним терморегулятором. Це дозволить користувачам встановити комфортну температуру в кожному приміщенні. Ви повинні розуміти, що економія витрат на опалення зовсім не означає, що в приміщенні буде холодно! До прикладу, терморегулятори Danfoss економлять енергію та забезпечують високий рівень комфорту в приміщенні. При цьому питоме споживання енергії знижується за рахунок того, що в будинку більше не буде необґрунтовано перегрітих приміщень! 
 
По-друге, у розгалужених системах опалення багатоквартирних житлових будинків для підвищення енергоефективності системи та забезпечення оптимальних умов робота терморегуляторів є обов'язковою умовою проведення другого заходу - автоматичного гідравлічного балансування системи. Для цього в однотрубних системах використовують автоматичні клапани, які обмежують максимальні витрати теплоносія, а в двотрубних системах - регулятори перепаду тиску, завдяки яким розгалужена система опалення перетворюється в сукупність незалежних один від одного підсистем (стояків або відгалужень), в кожній з яких будуть забезпечуватися свої розрахункові параметри (перепад тиску і витрати).
 
Ці заходи дозволять знизити споживання енергії від 20 до 46%.
 
При виборі терморегуляторів і балансувальних клапанів для термомодернізації існуючої системи опалення необхідно подумати й про термін їхньої окупності та економічний ефект від використання описаного устаткування протягом усього терміну експлуатації. 
 
Примітно, обладнання Danfoss має унікальні технічні характеристики, котрі значно перевершують вимоги норм європейських стандартів, а його надійність підтверджена багаторічною експлуатацією не лише в європейських державах, але і в Україні. Спираючись на європейський досвід, можемо констатувати, що енергоефективне обладнання Danfoss окупається вже через 1-2 опалювальних сезони, при розрахунковому терміні експлуатації понад 20 років! В Україні період окупності дещо вищий, але він неухильно знижується, оскільки опалення стає з кожним роком все більш і більш дорожчою комунальною послугою. Висновок експертів однозначний: модернізація існуючих систем необхідна і безальтернативна.