Bad879228a85c543ebf4142acb747ce3
0 перегляди
До багатоквартирних будинків слід ставитися як до приватного житла, – Андрій Білоусов
05.11.2014
Мешканці багатоквартирних будинків мають самі вирішувати, хто буде обслуговувати і управляти їхнім житлом – за прикладом того, як це відбувається в приватному секторі. Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Андрій Білоусов.
«Уявіть, якщо хтось скаже власникам житла у приватному секторі, що відтепер покрівлі, фасади, внутрішні інженерні мережі їхніх будинків ремонтуватимуть призначені кимось компанії. Не складно здогадатися, яку відповідь на це дадуть люди… Так чому ж мешканці багатоквартирних будинків, які давно приватизували свої квартири і є співвласниками будинку, мають вважати по-іншому?», - зазначив Андрій Білоусов.
За його словами, багатоквартирний будинок – сьогодні це, по суті, великий приватний будинок, на велику кількість сімей. «Тому виникає логічне запитання: чому орган місцевого самоврядування повинен вирішувати, хто має обслуговувати цей «приватний будинок» або проводити конкурс з вибору обслуговуючої компанії? Люди самі мають приймати такі рішення», - сказав Андрій Білоусов.
Він нагадав, що сьогодні для того, щоб відмовитися від послуг ЖЕКу, жителі багатоквартирних будинків мають обов’язково створювати ОСББ, реєструвати юридичну особу і таке інше. Альтернативи поки що немає.
«Після того, як Верховна Рада прийме розроблені Мінрегіоном закони «Про особливості права власності в багатоквартирному житловому будинку» та «Про житлово-комунальні послуги» (нова редакція), мешканці багатоповерхівок зможуть самі вибирати, хто обслуговуватиме їх будинок – ЖЕК чи інша компанія, не створюючи при цьому ОСББ», - повідомив Андрій Білоусов.
За його словами, мешканцям достатньо буде провести загальні збори і прийняти відповідне рішення, про яке поінформувати орган місцевого самоврядування.
«Якщо зазначені закони будуть прийняті, вже з наступного року стартує реформа, яка повністю змінить «правила гри» у сфері обслуговування будинків та прибудинкових територій», - сказав Андрій Білоусов