3838a68aab4a903021bc513e5080ac1e
0 перегляди
Ціну на послуги з управління будинком має регулювати ринок, а не держава - Андрій Білоусов
19.08.2014
Створення ринку послуг з управління житлом, припинення державного регулювання цін на послуги з управління будинком, комерційний облік фактично використаних обсягів спожитих ресурсів - ці та інші норми закладено в розроблений Мінрегіоном України законопроект «Про житлово-комунальні послуги» (стара назва - «Про внесення змін до деяких законодавчих актів з метою вдосконалення відносин у сфері житлово-комунальних послуг»).
Уряд вже направив законопроект на розгляд Верховної Ради України.
Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Андрій Білоусов пояснив, що законопроект, зокрема, має на меті створення сучасного ринку послуг з управління житловим фондом, дає можливість співвласникам багатоквартирного будинку самостійно визначати управителя будинку, дає їм змогу змінити ЖЕК, у разі його незадовільної роботи.
Андрій Білоусов зазначив, що запропонована законопроектом модель взаємовідносин передбачає відмову від державного регулювання тарифів на послугу з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій, впровадження договірних цін на послугу з управління багатоквартирним будинком.
«Тобто, на комунальні послуги - забезпечення холодною та гарячою водою, водовідведення, газо-, електро-, теплопостачання, поводження з побутовими відходами – буде встановлена регульована ціна – тариф, а на послуги з управління будинком – договірна ціна, що складатиметься з витрат на утримання та винагороди управителю», - пояснив заступник Міністра.
Крім того, Андрій Білоусов повідомив, що в законопроекті прописані засади комерційного обліку для визначення фактично використаних обсягів теплової енергії, об’ємів спожитої холодної та гарячої води, а також об’ємів відведених стічних вод.
Він зазначив, цей законопроект нарешті врегулює відносини у житлово-комунальній сфері і дасть мешканцям багатоповерхівок реальні механізми управління своїм житлом.