7f371627ad670006c8ef02c0b8d299cb
3 перегляди
Розмір субсидії не залежить від зменшення споживання компослуг
05.01.2016

Розмір субсидії розраховується на основі соціальних норм споживання. Зменшення споживання комунальних послуг не впливає на розмір субсидії на наступний опалювальний сезон.

Розмір субсидії розраховується виходячи з об’ємів соціальної норми споживання, що визначена постановою Кабінету Міністрів від 06.08.2014 №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг. Про це «Україні Комунальній» повідомили у прес-службі Мінрегіону.

Зазначається, фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу, чи даремно використовувати інші комунальні послуги, на які надається субсидія.

«Сума субсидії, яку органи соціального захисту населення переказують на  рахунки  виконавців/виробників комунальних послуг для оплати  їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах», - йдеться у повідомленні.

Таким чином, зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не впливає на розмір субсидії на наступний опалювальний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання.