D19f8acd12f5e1f961f7e0e7161c6384
0 перегляди
В Україні ввели новий механізм плати за опалення
17.12.2015

Українці сплачуватимуть за опалення по-новому. Зокрема, змінено прядок нарахування плати за послугу централізованого опалення таким чином, що споживачі розраховуватимуться лише за фактично спожите тепло.

В Україні змінено порядок нарахування плати за послугу централізованого опалення в разі відсутності у квартирі або будинку лічильника тепла. Про це йдеться у тексті Постанови Кабінету Міністрів № 137 від 30 листопада  «Про запровадження перерахунку вартості послуги з централізованого опалення залежно від температури зовнішнього повітря», яка підтримана Міжнародним валютним фондом, що свідчить про відповідність цієї постанови тій програмі, що здійснюється за підтримки МВФ, передає прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖГК.

«Новоприйняті зміни передбачають механізм нарахування споживачам (у яких відсутні прилади обліку теплової енергії) щомісячної плати за послуги з централізованого опалення, що враховує відхилення фактичної температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону від нормативних показників, які взято до розрахунків тарифів на послуги з централізованого опалення», - зазначають у відомстві.

Поміж тим, новий механізм дозволить уникнути перерахувань плати в кінці опалювального сезону, так як споживачі сплачуватимуть за фактично спожиті послуги протягом місяця.

В той же час, у разі, якщо виконавець послуг не не забезпечить належного надання та відповідної якості послуг, окремо здійснюватиметься перерахунок плати за послуги з централізованого опалення відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2010 року № 151.