6bd1c952d0a5ca6b801ac4ae51e7083a
70 перегляди
Повідомляти про показники лічильників у Вінниці можна on-line.
10.07.2014
З липня вінничани можуть повідомляти про показники лічильників на гарячу, холодну воду та газ, не виходячи з дому. Зробити це можна зареєструвавшись на сайті pay.vn.ua, або зателефонувавши за номерами телефонів: 500-160 або 651-111.

При цьому, за першим номером, як каже директор департаменту міського господарства міськради Василь Броварник, дані вводяться з лічильників вводяться в тональному режимі. Слідуючи інструкції. В другому випадку – їх можна назвати оператору, який сам внесе показники лічильників у базу,повідомляє сайт 20 хвилин

- В перспективі така можливість буде і по електроенергії. Це робиться щоб впорядкувати процес нарахування і розрахунку за спожиті комунальні послуги, - каже Василь Броварник. - Справа в тому, що часто підприємства, які надають ті чи інші послуги отримують нарікання на свою адресу на предмет того, що фактичні дані показників лічильників від тих, які вказані в квитанції.

Як додає перший заступник директора центру муніципальних систем управління Юрій Злотник, справа в тому, що різняться терміни нарахування та оплати за ту чи іншу послугу. Це може бути десяте чи двадцяте число, тоді як нарахування проводяться до сьомого, в результаті – виникає своєрідний розрив. І підприємства, іноді роблять перерахунок. В результаті дані підприємств та ті які подають люди можуть не співпадати.

Щоб плутанини з даними не виникало городянам і пропонують самим повідомляти про показники своїх приладів обліку.

- Городяни, які зафіксують дані своїх лічильників, убезпечать себе від розбіжностей і неправильних нарахувань, - кажуть в мерії. – Додам, що особливо важливо, щоб фактичні і нараховані дані співпадали при оформленні субсидій.

За словами Василя Броварника, подати їх можна буде протягом трьох останніх днів місяця. Потім ці розрахунки будуть включені базу і на їх підставі вже будуть відбуватися нарахування. Дані про що споживач послуги можу побачити або на своїй особистій сторінці на сайті pay.vn.ua до сьомого числа, або уже в квитанції на оплату комунальних послуг.

Даний експеримент не скасовує звичайний спосіб розрахунку. Але при бажанні скористатися такою можливістю можуть мешканці Вінниці та Вінницького району.

Довідка. Сплатити за комунальні послуги вінничани мають до 20 числа кожного місяця, а за газопостачання – до десятого.