436ecceb2bf346185ee3bd5cf20d88b5
0 перегляди
Зменшити рахунки за електроенергію вінничанам можуть допомогти тарифні лічильники
22.10.2015

З кожним роком у Вінниці збільшується кількість мешканців, які встановлюють у себе в квартирах тарифні лічильники. Наразі їх нараховується більше 2000 одиниць. Вони допомагають вінничанам заощаджувати на сплаті  за електроенергію. А в умовах подорожчання тарифів, це досить актуально.

Вінниця – енергоефективне місто. Для того щоб економити тепло та електроенергію у багатоповерхівках утеплюють стіни, ремонтують міжпанельні стики, встановлюють енергозберігаючі вікна на сходових клітинах, акустичні вимикачі тощо. Ще одним зі способів економії є встановлення тарифних лічильників. Вони окремо рахують обсяг використаної електроенергії вночі, за який вінничани сплачують вдвічі менше коштів. 

Користуватися дешевшою електроенергією вінничани можуть у години мінімального навантаження на мережі, а саме, вночі у період з 23:00 до 7:00. Нічний тариф двозонного лічильника становить 50%, а тризонного – 40%. Найбільшим попитом у населення  користується  двозонний прилад обліку.

Встановлювати такі лічильники можуть лише спеціалісти енергопостачальної організації ПАТ «Вінницяобленерго». Для цього потрібно придбати такий та звернутися до Вінницьких міських електричних мереж для оформлення відповідної заяви з програмування  багатотарифного приладку обліку електричної енергії. Якщо у споживачів вже встановлений лічильник електроенергії типу (СМАРТ) то такий прилад обліку програмується дистанційно (без зняття).