Top main account
1141 перегляди
Мораторій на відключення боржників від комунальних послуг знято!
03.09.2021

В Україні офіційно зняли обмеження на відключення населення за заборгованість з оплати вартості комунальних послуг, яка передбачалася законодавством щодо умов адаптивного карантину.

Відповідні поправки були внесені законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж". Закон був підписаний президентом Володимиром Зеленським 19 серпня і набув чинності на наступний день.

До прийняття таких змін, на період дії карантину та 30 днів після нього заборонялося нарахування пені і штрафів за заборгованість за житлово-комунальні послуги та припинення надання таких послуг.

Згідно з правками в законі така заборона буде діяти тільки в регіонах, де встановлено "червоний" рівень епідеміологічної небезпеки.

Постачальники мають право відновити відключення через 30 днів після того, як регіон вийде з «червоної» зони карантину. Таким чином, комунальні підприємства зможуть відключати боржників від газу, електроенергії та інших видів комунальних послуг.

 Щоб відновити подачу комунальних послуг у разі відключення, побутовим споживачам крім погашення заборгованості доведеться також сплатити послугу повторного підключення. Наприклад, в залежності від технічних умов та регіону витрати побутових споживачів на відключення від електроенергії за борги та повторного узгодження протоколу можуть становити від 600 до 2000 грн.

Отже, радимо всім споживачам контролювати рівень сплати за спожиті комунальні послуги! Завжди вчасно розраховуватись і не накопчувати боги, щоб уникнути таких некомфортних ситуацій як відключення.

Зробити це завжди можна за допомогою нашого мобільного додатку "Єдиний Рахунок" або на сайті pay.na.ua.

Безперебійних комунальних вам послуг!