E3debff01ab712da4dc9bdb866fa9070
0 перегляди
Кабмін змінив правила розрахунку тарифів на обслуговування будинків і дворів
23.07.2015

Механізм формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій вдосконалений. Відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій" прийнятий сьогодні на засіданні уряду, передає прес-служба Міністерства регіонального розвитку.

"Цей документ дозволить... залучати до обслуговування будинку підприємства (організації) на умовах договорів субпідряду, що стане наближенням до форми роботи керівника, створювати умови для поступового переходу на інші відносини, відносини споживача – з керуючим вдома", – пояснили у відомстві.

За даними міністерства, прийняття проекту забезпечить можливість використання підприємствами при розрахунку тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій даних про площі, зазначених в актах, складених за результатами проведених обмірів житлового фонду.

Крім того, документом забезпечується визначення механізму розрахунку видатків на деякі послуги (наприклад, прибирання прибудинкової території, прибирання сходових кліток і т. П.), Які є складовими тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, у разі якщо вони надаються в відповідно до укладених угод з іншими організаціями, тобто субпідрядним способом, та / або за допомогою спеціалізованих машин (механізмів).

"Реалізація положень цієї постанови також сприятиме створенню умов, які необхідні для поступового переходу відносин від обслуговуючої організації – виконавця послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до керуючого вдома", – відзначили в Мінрегіонбуді.

Нагадаємо, 1 липня 2015 набув чинності Закон України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку". Ним, зокрема, встановлено, що якщо співвласники багатоквартирного будинку не створили ОСББ чи не обрати іншу форму управління, послуги з утримання такого будинку надає підприємство, визначене виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у багатоквартирному будинку. З 1 липня 2016-го управління такими будинками буде здійснюватися керуючими.