87ca015f6448703b9f4eebda73d6650a
0 перегляди
З 1 липня пільг на оплату ЖКГ позбудуться чимало українців
30.06.2015

Нині близько 5,5 мільйона українців мають пільги з оплати комунальних послуг. В одних пільговиків 25% знижки при оплаті комунальних послуги у межах норм споживання, в інших - 50%, 75% чи 100%.

Однак з 1 липня чимало з них втратять це право. Набуде чинності норма закону від 28.12.2014 №76-VIII, за якою пільги на оплату ЖКП надаватимуть з урахуванням доходів членів родини пільговика! Щоправда, нововведення торкнеться лише окремих категорій.

- То в якому випадку пільга зберігатиметься після 1 липня?

- Якщо середньомісячний сукупний дохід сім'ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (у 2015 році це 1710 грн.), - розповідає газеті "Експрес" Оксана Яковець, заступник начальника Головного управління праці та соцзахисту населення ОДА.

- Яких категорій пільговиків стосується нововведення?

- Учасників війни, дітей війни, жертв нацистських переслідувань, багатодітних сімей. А також - звільнених зі служби за віком, у зв'язку з хворобою або за вислугою років працівників міліції, чорнобильців 3 категорії, пенсіонерів з числа педагогічних, медичних, фармацевтичних працівників та працівників культури й інших категорій.

- Про які саме пільги йдеться?

- Це пільги з оплати послуг за користування житлом (квартирна плата, плата за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), послугами (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів), паливом, скрапленим газом, телефоном, а також послугами з встановлення квартирних телефонів.

- Що включатимуть у сукупний дохід пільговика?

- Нараховані заробітна плата, пенсія, грошове забезпечення, стипендія, соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні (усиновленні) дитини, що виплачується одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яку надають відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності), доходи від підприємницької діяльності.

Для працездатних осіб, у яких відсутні доходи (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх і вищих навчальних закладах, осіб, призваних на строкову військову службу) та фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць (1218 грн.). Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох прожиткових мінімумів, третьої групи - трьох прожиткових мінімумів.

- Дохід яких членів родини враховуватимуть у сукупний дохід?

- До членів родини пільговика, на яких поширюється його пільга і які враховуватимуться при визначенні права на пільги, належать дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років), неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства І чи ІІ групи або інвалідами І групи, непрацездатні батьки, особи, які перебувають під опікою або піклуванням пільговика і проживають разом із ним.

-  Припустімо, у помешканні проживають пільговик - учасник війни, його дружина-пенсіонерка, син, невістка та двоє їхніх неповнолітніх дітей. У пенсіонера пенсія - 1300 гривень на місяць, у пенсіонерки - 1400 гривень. Жодних інших виплат за останні півроку сім'я не отримувала. Чи матиме ця родина після 1 липня пільгу при сплаті ЖКП?

- Учасник війни має 50% знижку з оплати ЖКП. У цьому випадку пільгою повинні користуватися лише він та його дружина. Розраховуємо середньомісячний сукупний дохід на одного члена родини, який становить (1300+1400):2=1350 грн. Розрахункова величина доходу (1350 грн.) є меншою за величину податкової соціальної пільги, тому учасник війни й далі матиме право на пільги.

- На який термін призначатимуть пільгу?

- На шість місяців з місяця визначення відповідного права. Після закінчення цього терміну структурний підрозділ із питань соціального захисту населення визначає право пільговика на отримання пільг на наступний період. У разі зменшення доходу сім'ї пільговик має право звернутися до управління соціального захисту населення для визначення права на отримання пільг із місяця звернення.

- Як пільговик дізнається, чи матиме він право на пільгу після 1 липня?

- Для реалізації свого права на пільги він повинен подати органу соціального захисту населення за місцем проживання заяву та заповнити декларацію про доходи сім'ї пільговика.

- У якому випадку надання пільг припиняють?

-  Якщо пільговик приховано або навмисно подав недостовірні дані про доходи будь-кого з членів сім'ї, що вплинуло на визначення права на пільги, - з місяця, в якому виявлено порушення. Суму пільги, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання пільговиком документів з недостовірними відомостями, треба буде повернути.

Нагадую, що пільга - це вид соціальної підтримки. Пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаютьcя підприємствами та організаціями у безготівковій формі шляхом зменшення або звільнення від оплати за послуги. Вони обраховуються як знижка плати за фактично спожитий обсяг пільгових послуг, але не більше від встановлених норм споживання (за наявності засобів обліку) або за обсяг послуг, визначений за нормами споживання (за відсутності засобів обліку).